spektakle

"Uśpieni"

"Uśpieni" (spektakl poetycki)

Bezsenna noc przytrafia się każdemu - nie ma znaczenia dlaczego. Kiedy nie możesz usnąć - podróżujesz. Chodzi o to, żeby choć na chwilę nie być teraz i tutaj. W poszukiwaniu snu przemierzasz więc miejsca, czasy, wymiary. Brniesz w poprzek lub pędzisz wzdłuż ich nurtów. Poszukiwanie snu jest poszukiwaniem spokoju. Obserwujesz obrazy wyrosłe z działań postaci dnia wczorajszego. Odkrycie pośród nich dłoni i stopy ma nagle wymiar inny. Czasem śnimy, choć o tym nie wiemy. Aborygeni wierzą, że zawsze śnimy. O czwartej nad ranem poeci piszą wiersze. O czwartej nad ranem po nieprzespanej nocy czas jest względny, tak samo jak przestrzeń – w jedno spaja je pragnienie i poszukiwanie, ale czego? Czy w ogóle jest jakaś odpowiedź, ukojenie, spełnienie? Może będzie to bliskość i miłość, a może coś innego?

Foto. J.Gawron, M.Wizental












"Jak rozpętałem Bigos" 

Premiera: 08.06.2013r. w Wadowickim Centrum Kultury

"Jak rozpętałem Bigos" jest teatralną komedią przygodową osadzoną w fantasmagorycznym świecie Szymona Gaduły. To również opowieść pełna humoru i absurdu, o potędze wyobraźni i wierze w siebie.
Szymon, główny bohater ucieka na strych podczas przeprowadzki i zaczyna czytać książkę. Historia jakich tysiąc. Tylko tym razem Historia sama się pisze, Fabuła robi salta, Narracja tarza się ze śmiechu, Miejsce akcji wyszło umyć ręce, Bohaterowie jedzą bigos, a Czas... no cóż, płynie... na okręcie z pudła i macha uśmiechnięty.  








KrasneLudki

Premiera: 16.11.2012r. w Wadowickim Centrum Kultury

KrasneLudki to alegoryczna opowieść o superbohaterze, który boi się być zauważony – wraz ze swoimi przyjaciółmi z boiska odkrywa w sobie supermoce, które posiada niemal każdy… Przedstawienie obala stereotypy, że skakanka jest tylko zabawą dla grzecznych i małych dziewczynek, a rymowanki dobre są tylko dla dzieci z przedszkola. Ukazuje jak trudne jest wejście z tego iluzorycznego świata fantazji, jak wiele trzeba stoczyć wewnętrznych walk, żeby poznać samego siebie. To poniekąd historia o dojrzewaniu i uczeniu się świata dorosłych. 








Geneza powstania

Premiera: 25 września 2010r. w Wadowickim Centrum Kultury

„Geneza powstania” (pierwszy spektakl) poprzez liczne historie opowiada o powstaniu świata, a raczej przedstawia różne koncepcje młodych ludzi na ten temat. Opowieści ilustrowane są plastycznymi animacjami teatru cieni i muzyką na żywo. Forma teatru cieni nie jest przypadkowa. Jest próbą uchwycenia delikatnych fantasmagorii wplecionych w rzeczywistość. W kolorowy i czarno-biały sposób obrazuje potęgę wyobraźni.
W treści spektaklu zawarte jest pytanie jak dzięki ucieczce w świat wyobraźni poradzić sobie z otaczającym nas światem? Zazwyczaj okrutnym i bezpardonowym. Niezależnie od tego jaka jest odpowiedź, nie można zapomnieć, że jest to nasz świat i tylko od nas zależy jaki będzie jego kształt, co jest niejako morałem „Genezy powstania”.

 

0 komentarze:

Prześlij komentarz